Noriu matyti šį puslapį pirmą
www.danskebank.lt - Sėkmingam karjeros startui – darbo ir laisvalaikio balansas laimingiausioje pasaulio šalyje
Apie banką Naujienos Sėkmingam karjeros startui – darbo ir laisvalaikio balansas laimingiausioje pasaulio šalyje
Sėkmingam karjeros startui – darbo ir laisvalaikio balansas laimingiausioje pasaulio šalyje
2017 balandžio 13 d.
Nors šiemet pirmąją laimingiausių pasaulio šalių sąrašo vietą Danija užleido Norvegijai, jaunas ekonomikos specialistas iš Lietuvos Jonas Bukėnas dar spėjo įsitikinti, ką reiškia gyventi ir dirbti tarp laimingiausių pasaulio žmonių. Danų gyvenimo būdą apibūdinanti sąvoka hygge tikslaus tiesioginio vertimo neturi, tačiau ji reiškia dalykus, kurie gyvenimą, o tuo pačiu – ir darbą, padaro kur kas įdomesnį ir vertingesnį.
 
Prieš kelerius metus ekonomikos magistro studijas Švedijoje baigęs J. Bukėnas nutarė prisijungti prie visiškai apmokamos „Danske Graduate“ programos, kurios tikslas – pritraukti pačius geriausius universitetų magistro studijų absolventus ir suteikti jiems galimybę įgyti patirties globalioje darbo rinkoje. Pasak jo, tiek darbas Lietuvoje, tiek ir pusmetis praleistas Danijos sostinėje Kopenhagoje, lūkesčius pateisino su kaupu – leido ne tik įgyti tarptautinės patirties, pasitikėjimo savo jėgomis, bet ir sėkmingai pradėti karjerą „Danske Bank“ Globalių paslaugų centre Vilniuje.
 
Talentų programos metu – aukščiausių vadovų dėmesys
 
Po studijų Švedijoje į Lietuvą grįžęs J. Bukėnas, galvodamas apie karjeros startą, ėmėsi ieškoti stažuočių programų, kurios leistų pagilinti turimas žinias ir suteiktų progą dirbti globaliose komandose, įgyti šiuo metu darbdavių itin vertinamos tarptautinės patirties: „Iškart atkreipiau dėmesį į „Danske Graduate“ talentų programą. Labiausiai akį patraukė paskelbta informacija apie galimybę programos metu pusmetį darbuotis Lietuvoje, pusmetį bet kuriame „Danske Bank“ padalinyje užsienyje, o po to vėl grįžti į Lietuvą“.
 
Sėkmingai atranką praėjusiam ekonomistui teko išbandyti jėgas prisiimant skirtingas atsakomybes ir atliekant skirtingas užduotis. Dar per pirmąjį programos pusmetį, skirtą užduotims Lietuvoje, teko skristi į Suomiją ir analizuoti, kokius ten vykstančius procesus galima pritaikyti čia. Vėliau, dirbdamas Danijoje, daugiausia laiko skyrė užduotims, susijusioms su procesų efektyvinimu: kaštų taupymu, klientų patirčių gerinimu, procesų automatizavimu.
 
„Didžiausią įspūdį paliko tai, kad nuo pat pirmų dienų dirbome kartu su aukšto lygio vadovais tiek atliekant įvairias banko veiklai svarbias operacijas, tiek ir bendraujant su klientais. Vėliau, per programos uždarymo renginį, turėjome paruošti verslo idėją ir pristatyti ją banko valdybai. Mano komandos idėja buvo pripažinta geriausia, tad vėliau ją pristatėme ir „Danske Bank“ generaliniam direktoriui Thomas Borgen – labai motyvuoja tai, kad apie talentų programą žino aukščiausi vadovai ir skiria laiko. Šiuo metu kolegos pateikė prašymą idėjos finansavimui gauti. Tikimės, kad per metus bus paleistas pilotinis projektas Norvegijoje“, – praėjus mėnesiui po programos sako J. Bukėnas.
 
Danijos išskirtinumas – iššūkių ir hygge balansas
 
Talentų programos metu, ypač svečioje šalyje, ekonomistui iš Lietuvos iššūkių tikrai netrūko: keitėsi komandos, tekdavo prisiimti vis naujas atsakomybes, ieškoti naujų galimybių ir mokytis prisitaikyti prie greitai kintančios situacijos. Nepaisant to, Danijoje buvo lengva pastebėti laisvesnę atmosferą, nulemtą danų gyvenimo būdo, dažnai apibūdinamo sąvoka hygge. Ji, nors tikslaus vertimo į lietuvių kalbą neturi, reiškia šalies gyventojų mokėjimą susikurti jaukią ir smagią aplinką bei džiaugtis gyvenimą paįvairinančiomis smulkmenomis.
 
„Pavyzdžiui, penktadieniais biure turėjome „Friday bar“ (liet. – penktadienio baro) tradiciją. Ramybė nuolat jaučiama ne tik biure, bet ir mieste, apsuptame vandens ir išraižytame kanalų. Vos atšilus orams, danai skuba prie jų praleisti laisvalaikio, todėl nesinorėdavo nuo jų atsilikti“, – sako J. Bukėnas. Pasak jo, būtent balansas tarp darbo iššūkių, malonios atmosferos biure ir laisvalaikio leido programai keltiems lūkesčiams išsipildyti su kaupu – įgyti tarptautinės patirties ir gauti atspirtį tolesnei karjerai.
Turite klausimų?
Skambinkite 1636