Noriu matyti šį puslapį pirmą
www.danskebank.lt - Bendrovei „Klaipėdos vanduo“ – 9 mln. eurų „Danske Bank“ paskola
Apie banką Naujienos Bendrovei „Klaipėdos vanduo“ – 9 mln. eurų „Danske Bank“ paskola
Bendrovei „Klaipėdos vanduo“ – 9 mln. eurų „Danske Bank“ paskola
2017 birželio 13 d.
„Danske Bank“ suteikė 9 mln. eurų paskolą bendrovei „Klaipėdos vanduo“. Gautas lėšas įmonė, aprūpinanti geriamuoju vandeniu Klaipėdos miesto ir rajono gyventojus, paskirs naujiems vandentiekio ir nuotekų tinklams tiesti ir esamiems rekonstruoti. Taip pat – ankstesnei paskolai grąžinti.

„Pagrindinis bendrovės tikslas – sudaryti gyventojams galimybę naudotis centralizuotomis vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo paslaugomis. Tam turime užtikrinti geriamojo vandens kokybę, tinkamai išvalyti nuotekas. Be to, turime rūpintis infrastruktūra, kad jos gedimai netrikdytų miesto gyvenimo. Jeigu anksčiau vandentiekio avarija dažniausiai reikšdavo tik jos likvidavimo išlaidas, tai dabar pati didžiausia žala yra miestui ar rajonui bei jo gyventojams įprasto ritmo sutrikdymas“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ vadovas Leonas Makūnas.
 
Per ateinančius trejus metus bendrovė yra numačiusi Klaipėdoje rekonstruoti 35 kilometrus vandentiekio ir nuotekų tinklų. Klaipėdos rajone bus rekonstruota apie 11 kilometrų tinklų, taip pat bus nutiesta apie 128 kilometrai naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų – prie jų galės prisijungti šiuo metu tokios galimybės neturintys gyventojai iš daugiau kaip 1,8 tūkst. būstų. Klaipėdos rajono gyvenvietėse taip pat planuojama pastatyti trylika vandens gerinimo įrenginių ir rekonstruoti šešis nuotekų valymo įrenginius.
 
Pasak L. Makūno, bendrovės trejų metų investicinėje programoje numatyta 43,5 mln. eurų išlaidų. Infrastruktūrai plėsti ir gerinti iš jų bus skirta 15,7 mln. eurų ES paramos lėšų, beveik 4 mln. eurų Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybių lėšų. Taip pat – 5,5 mln. eurų iš gautos „Danske Bank“ paskolos. Likusi jos dalis bus skirta ankstesnės paskolos likučiui grąžinti.
 
„Danske Bank“ Klaipėdos verslo centro vadovo Egidijaus Daukanto teigimu, sklandų Klaipėdos miesto ir rajono gyvenimą siekiančiai užtikrinti įmonei labai svarbu plėsti ir gerinti esamą infrastruktūrą: „Suteikdami finansavimą ilgametę patirtį turinčiai įmonei, esame tikri, kad taip padėsime jai toliau sėkmingai gerinti miesto gyventojams teikiamų paslaugų kokybę. Nuoseklus darbas, užtikrinantis sklandų ir nepertraukiamą gyventojų ir verslo naudojimąsi infrastruktūra, prisideda ir prie geresnių viso miesto bei rajono ekonominių rezultatų.“
 
Bendrovei „Klaipėdos vanduo“ priklauso 55 vandenvietės, 15 nuotekų valyklų. Bendrovė eksploatuoja 863 kilometrus vandentiekio ir 740 kilometrų nuotekų tinklų bei 325 kilometrus paviršinių nuotekų tinklų. Per metus „Klaipėdos vanduo“ visiems vartotojams patiekia apie 10 mln. kubinių metrų vandens.
Turite klausimų?
Skambinkite 1636